Znamy siódmego finalistę! Awans Korei Południowej

Niesamowity przebieg miała ostatnia kolejka eliminacji mistrzostw świata 2018 w Azji. Na mundial awansowały Korea Południowa oraz Arabia Saudyjska, a w barażach zagra Syria z Australią.

W grupie A zapewnione pierwsze miejsce i awans miał Iran, natomiast Chiny i Katar nie miały już szans nawet na zajęcie trzeciego, barażowego miejsca. O drugą pozycję dającą awans walczyły Korea Południowa, Syria i Uzbekistan.

Uzbekistan podejmował u siebie Koreę i zremisował 0-0. Przy takim wyniku wszystko zależało od przebiegu spotkania Iran – Syria. Goście prowadzili od 13. minuty po golu Mohamada Tamera Haja. Wtedy to Syrijczycy byli na mundialu. Ale w 45. i 64. minucie dwa gole dla gospodarzy strzelił Sardar Azmoun i goście spadli na 4. miejsce, które kończyło ich marzenia o mundialu. Jednak ataki w końcówce przyniosły niespodziewany efekt – w 93. minucie wyrównującego gola na 2-2 strzelił Omar Al Soma, co wywołało euforię wśród jego kolegów. W ten sposób Syria zagra w barażach.

Jej rywalem będzie Australia. Zwycięzca tej pary zagra w barażu interkontynentalnym z przedstawicielem Ameryki Północnej.

Comments are closed.